سایت ساز یا CMS ترجمه عبارت content management system است که به سیستم نرم افزاری گفته می شود که به کمک آن می توانیم وب سایت بسازیم و آن را مدیریت کنیم. همچنین به نرم افزارهایی CMS می گویند که نظم و ترتیب خوبی را در مدیریت، ثبت، به روز رسانی و بازیافت محتوا به وجود می آورند. نرم افزارهای سایت ساز لزوما وابسته به وب نیستند و سایت سازهای کاربردی مانند سایت ساز ایران تنها نمونه ای از این گونه سیستم ها هستند.

در واقع سایت سازها چرخه حیات یک وب سایت را از لحظه تولد تا زمان مرگ آن در بر میگیرند. CMSها به صاحبان وب سایت ها این امکان را می دهند که بدون داشتن آشنایی و تخصص در مباحث اینترنتی و برنامه نویسی، وب سایت خود را به شکلی حرفه ای ایجاد و مدیریت نمایند.

می توان گفت سایت سازها تحولی بزرگ در زمینه طراحی و مدیریت وب سایت به شمار می آیند. پیشرفت تکنولوژی و استفاده از المان های گرافیکی بیشتر توقع بازدیدکنندگان وب سایت را بالا برده است، به طوری که دیگر بررسی و مرور وب سایت هایی با صفحات راکد، برایشان هیجانی ندارد. امروزه کاربران اینترنت به دنبال وب سایت هایی هستند که بتوانند به نحوی سهمی در آن داشته باشند و در آن مطالب خود را منتشر سازند. ارائه محتوا و مطالب جدید، می تواند کاربران را به وب سایت شما وفادار سازد.

یکی از مشکلات رایجی که تا امروز سبب می شد که افراد حقیقی و حقوقی وب سایت خود را ایجاد نکنند هزینه های هنگفت طراحی بوده است. در گذشته برای طراحی وب سایت، عده ای طراح و برنامه نویس مشغول ایجاد و بعضا مشغول رفع اشکال و پشتیبانی از آن می شدند که هزینۀ پشتیبانی از این اقدامات بسیار بالا بود. امروزه با وجود سایت ساز ها؛ دیگر چنین مشکلاتی برای افراد به وجود نمی آید.

در زیر به برخی از مزایا و برتری های سایت ساز ایران نسبت به طراحی اختصاصی وب سایت می پردازیم:

صرفه جویی در زمان ساخت و به روز رسانی آسان

در حالی که طراحی و کدنویسی یک وب سایت به صورت اختصاصی ممکن است ماه ها طول بکشد، قرار دادن محتوا و مطالب خود در قالب های از پیش طراحی شده سایت ساز ایران تنها چند ساعت به طول می انجامد. این نکته می تواند شما را به استفاده از یک سایت ساز ترغیب کند. یک سایت ساز خوب  تمام نیازهای مشتریان را پیش می کند و امکانات لازم برای ساخت یک وب سایت حرفه ای را در اختیار آنها قرار می دهد. به این ترتیب هزینه طراحی و پیاده سازی وب سایت کاهش چشمگیری خواهد داشت.

پشتیبانی مطمئن

از آنجایی که طراحی اختصاصی وب سایت یک بار متناسب با نیازهای شما برایتان انجام می شود و کاربرد دیگری ندارد. در صورتی که طراح سایت شما از پشتیبانی وب سایت تان سر باز زند، هیچ فرد دیگر نخواهد توانست وب سایتی را که توسط فرد دیگر کد نویسی شده است، پشتیبانی کند. بنا براین نمی توانید بر روی این پروژه سرمایه گذاری کنید. این اتفاق در حالی می افتد که سایت سازها، تعداد بسیاری مشتری دارند که در حال استفاده از CMS آنها هستند. مطمئنا این سایت سازها از سیستم مدیریت محتوای خود به خوبی پشتیبانی می کنند.

انعطاف

سایت سازها انعطاف پذیری بیشتری نسبت به وب سایت های خاص منظوره دارند. به طوری که می توان هدف از ساخت وب سایت را در یک چشم به هم زدن تغییر داد. بنابراین سایت سازها می بایست از مستندات، آموزش و سادگی بیشتری برخوردار باشند.

امنیت بالا

با توجه به اینکه تعداد بسیاری وب سایت بر روی این گونه سایت سازها ایجاد و راه اندازی شده اند. بنابراین شرکت سایز ساز موظف است به طور مدام در حال رفع ایراد، ارتقا قابلیت و افزایش امنیت باشد.

آگاهی کامل از خرید

هنگامی که شما از یک شرکت طراحی سایت می خواهید که وب سایتی را به طور اختصاصی برایتان طراحی کند، از نتیجه فرآیند طراحی سایت اطلاعی ندارید و نمی دانید که این تلاش ها به چه شکل خواهند بود و نمی دانید آیا پاسخگوی نیازهای شما هستند و بر اساس سلیقه شما طراحی شده اند. این در حالیست که وقتی شما وب سایت تان را بر روی یک سایت ساز راه اندازی می کنید، می دانید و می بینید چه چیزی را خریداری می کنید.

برخی دیگر از مزایا و برتری های سایت ساز ایران:

 • از بین بردن معضل هایی مانند پیچیدگی سیستم مدیریت، افزونگی و تداخل اطلاعات
 • امکان استفاده از سایت ساز ایران به عنوان مزیتی رقابتی بین سازمانهای خصوصی و دولتی
 • یگانه منبع تعاملی در رابطه با اطلاعات و خدمات سازمان‌ها و جامعیت و یکپارچگی سیستم ارائه دهنده خدمات
 • سازماندهی محتویات و برنامه‌های کاربردی سازمانها به‌طوری که نیاز گروه‌های مختلف موجود برآورده می شود.
 • نهادینه شدن فناوری اطلاعات در سازمان به منظور مدیریت اطلاعات و دانش
 • امكان تصمیم گیری، كنترل و نظارت بهتر مدیران ارشد جهت نیل به اهداف سازمان بر اساس اطلاعات دقیق و به روز
 • كاهش چشمگیر هزینه ها
 • عملكرد بهتر سازمان بخاطر تجمیع اطلاعات سایت‌های مختلف در یک نمای واحد
 • افزایش رضایت‌مندی مشتریان و كاربران
 • افزایش بهره وری به واسطه تعاملات بهتر بین كاركنان و مشتریان
 • یكپارچه سازی اطلاعات و خدمات و تسهیل در ارائه آن
 • دسترسی آسان به برنامه‌های كاربردی
 • تنوع در ارائه سرویسها و خدمات
 • دسترسی پویا به محتویات اطلاعات برنامه‌ها و روندهای كاری و اداری مختلف
 • رعایت محرمانگی در ارایه اطلاعات

برای راه اندازی رایگان وبسایت در سایت ساز ایران کلیک کنید