با دیدن عنوان این مقاله شاید از خود بپرسید مگر می شود در چند دقیقه یک وب سایت راه اندازی کرد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت، بله چرا که نه!

سامانه سایت ساز ایران دقیقاً به منظور سهولت در طراحی سایت راه اندازی شده است. ما در سایت ساز ایران در تلاش هستیم تا راه اندازی سایت برای افراد مختلف را آسان کنیم. فرقی ندارد که صاحب یک کسب و کار هستید یا یک شخص معمولی، سایت ساز ایران پاسخگوی نیاز طراحی سایت شما خواهد بود.

برای استفاده از سامانه سایت ساز ایران، نیازی نیست که با علم طراحی سایت آشنا باشید. ما سعی کرده ایم تا همه چیز را به قدری آسان کنیم تا همه افراد با هر میزان دانش برنامه نویسی بتوانند وب سایت خود را طراحی کنند.

در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم که چگونه می توانید طی چند دقیقه وب سایت خود را طراحی کنید. با ما همراه باشید.

چگونه می توانم در 5 دقیقه وب سایت خود را راه اندازی کنم؟

خب، در اولین قدم باید در سایت ساز ایران ثبت نام کنید. برای انجام این کار در ابتدا وارد سایت شوید و از آنجا بر روی گزینه عضویت یا شروع راه اندازی سایت کلیک کنید.

با کلیک کردن بر روی این گزینه ها، شما به صفحه ثبت نام منتقل می شوید. در این صفحه شما باید نام و نام خانوادگی، نام وب سایت، بسته امکانات، پست الکترونیک، شماره موبایل و رمز عبور دلخواه خود را وارد نمایید.

توجه: نام وب سایت شما، در واقع نام برند شماست که به مخاطبان نمایش داده می شود. سعی کنید نامی مرتبط با کسب و کار خود انتخاب کنید.

توجه: در وارد کردن شماره تلفن همراه و آدرس پست الکترونیک خود دقت کنید زیرا مشخصات شما به شماره همراه و پست الکترونیکی تان ارسال خواهد شد.

بسته ها و تعرفه های سایت ساز ایران

سایت ساز ایران، برای آسان کردن روند ساخت سایت، سه بسته با امکانات متفاوت ایجاد کرده است. کاربران می توانند با توجه به نیازهای خود، یکی از این سه بسته را انتخاب کنند.

برای مشاهده فهرست کامل امکانات سایت ساز ایران به صفحه بسته ها و تعرفه ها مراجعه کنید.

شما می توانید فرم ثبت نام خود را مانند تصویر بالا تکمیل کنید. پس از تکمیل فرم بر روی گزینه ثبت نام کلیک نمایید. با کلیک بر روی فرم ثبت نام، اطلاعات و مشخصات تان از طریق موبایل و ایمیل برایتان ارسال می شوند.

شاید باورتان نشود، اما شما هم اکنون وب سایت خود را راه اندازی کرده اید و اکنون باید قسمت های جزئی آن را ویرایش کنید.

انتخاب قالب و مدل سایت

با کلیک بر روی فرم ثبت نام وارد صفحه خوش آمدگویی خواهید شد. در این صفحه بر روی گزینه گام بعدی کلیک کنید.

در این صفحه باید مدل وبسایت خود را انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه گام بعدی کلید کنید.

در سامانه سایت ساز ایران به توجه به نیاز کسب و کارهای مختلف تعدادی مدل وبسایت به عنوان پیش فرض تعریف شده است. مثلا اگر وبسایت شما برای معرفی یک رستوران می باشد مدل وبسایت رستوران را انتخاب کنید، با توجه به مدلی که شما انتخاب می کنید منوها و صفحه های های اولیه وبسایت که به صورت پیش فرض انتخاب می شود متناسب با کسب و کار شما خواهد بود.

البته پس از ایجاد وبسایت میتوانید منوها و صفحه ها را ویرایش و مواردی را به آنها  اضافه یا از آنها کم کنید. این مرحله صرفا به منظور سهولت ایجاد وبسایت در مراحل اولیه راه اندازی پیش بینی شده است که هر زمان که شما لازم داشته باشید می توانید از پنل مدیریت وبسایت  مدل سایتتان را تغییر داده یا آن را ویرایش کنید.

در نمای بعدی باید قالب وبسایت خود را انتخاب کنید. برای این منظور میتوانید با حرکت موس بر روی قالب ها و کلیک بر روی گزینه انتخاب قالب، قالب مورد نظر را انتخاب کنید.(نگران تغییر قالب خود در مراحل بعدی نباشید، هر زمان که شما لازم داشته باشید میتوانید از پنل مدیریت وبسایت قالب سایتتان را تغییر دهید و قالب جدیدی برگزینید.)

شادباش می گوییم، وبسایت شما در حال حاضر ایجاد شده است. باکلیک بر روی گزینه داشبورد وارد پنل مدیریت سایت خواهید شد و با کلیک بر روی گزینه مشاهده وبسایت، سایتتان را خواهید دید.

در این مرحله به منظور محتوادهی اولیه وبسایتتان با شماره 03136643356 تماس بگیرید، همکاران ما محتوای اولیه وبسایتتان را در سایت بارگزاری می کنند. در صورت تمایل به انجام این کار توسط خودتان ادامه این مقاله را بخوانید.

ویرایش ظاهری قالب سایت

حال که قالب مورد نظر خود را انتخاب و وبساییتان را ایجاد کرده اید، زمان ویرایش آن فرا می رسد. برای ویرایش قالب سایت خود، در ابتدا به منوی اصلی پنل کاربری خود مراجعه کنید و از باکس اطلاعات وب سایت، بر روی گزینه صفحه های وب سایت کلیک کنید.

با انتخاب این گزینه به قسمت مدیریت صفحات سایت منتقل می شوید.

در این بخش از پنل کاربری، می توانید صفحات جدیدی به سایت خود اضافه کنید یا صفحات موجود در آن را به دلخواه ویرایش کنید.

همانطور که می بینید در سایتِ نمونه، هشت صفحه وجود دارد. اگر دقت کنید هر کدام از این صفحات نوع مختلفی دارند. صفحه نوشتاری، وبلاگ، گالری تصاویر، صفحه محصولات و فرم ساز انواع صفحات سایت ساز ایران هستند که هر کدام از این نوع صفحات ویژگی های متفاوتی دارند.

برای مثال صفحه وبلاگ، به شما امکان نوشتن مطالب متعدد را می دهد و صفحه گالری تصاویر به شما امکان می دهد صفحه ای تصویر محور در سایت تان داشته باشید.

برای آنکه محتوای آماده درون سایت را بر اساس نیاز خود تغییر دهید، کافیست بر روی هر یک از صفحات کلیک کنید. به این ترتیب با کلیک کردن بر روی هر صفحه قادر خواهید بود که محتوا و تصاویر درون صفحات را تغییر دهید.

همچنین، زمانی که با پنل کاربری خود، وارد محیط سایت تان می شوید، دکمه هایی جهت ویرایش برای شما تعبیه شده اند. به این ترتیب دیگر نیازی نیست از پنل خود اقدام به ویرایش محتوای سایت تان کنید. بلکه می توانید با فشردن این دکمه ها، محتوا و تصاویر موجود در سایت خود را ویرایش کنید.

البته یک امکان پیشرفتۀ ویرایش از طریق پنل نیز در اختیار شما قرار داده می شود. برای استفاده از این امکان، وارد پنل کاربری خود شوید و از طریق منوی بالای صفحه، گزینه قالب را انتخاب کنید. سپس، با باز شدن کشو بر روی گزینه ابزارک های قالب کلیک کنید.

با کلیک بر روی این قسمت به صفحه ای مانند زیر منتقل می شوید.

در این قسمت تمام ابزارک های موجود در سایت خود را می توانید مشاهده کنید. ابزارک ها به شما امکان می دهند تا جزئی ترین بخش های قالب سایت مانند آیکون های موجود در آن را نیز ویرایش کنید. به این ترتیب شما می توانید قالب موجود در سایت را بر اساس کسب و کار خود بهینه سازی کنید.

به علاوه در بخش بالای صفحه، قسمتی با عنوان ابزارک جدید وجود دارد. با کلیک کردن بر روی این قسمت شما می توانید بخش جدیدی به صفحه اصلی سایت خود اضافه نمایید.

 ویرایش کدهای قالب سایت پرتال

اگر دقت کرده باشید در منوی پنل کاربری، با فشار دادن گزینه قالب ها، گزینه ای با نام ویرایش کدهای فالب ظاهر می شود. با فشردن این دکمه شما به صفحه ای مانند صفحه زیر منتقل می شوید.

همانطور که می بینید در صفحه موجود، متن زیر قرار دارد:

این قالب با والد خود همگام سازی شده و برای ویرایش بایستی از همگام سازی خارج شود که پس از آن امکان بروزرسانی خودکار قالب غیر فعال خواهد شد.

در صورتی که این مورد را می پذیرید بر روی دکمه ی زیر کلیک کنید.

با فشار دادن دکمه شرایط می پذیرم شما به کدهای قالب خود، دسترسی خواهید داشت و به صفحه ای مانند صفحۀ زیر منتقل خواهید شد.

در گوشه سمت راست باکس موجود، گزینه ای با عنوان انتخاب کنید... ، وجود دارد. با کلیک کردن بر روی آن باکسی به شکل زیر مشاهده خواهید کرد.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده کردید، این باکس امکان دسترسی به کدهای بخش های مختلف سایت را در اختیار شما قرار می دهد. فرضاً اگر گزینه Blog را انتخاب کنیم، با چنین رشته کدهایی روبرو خواهیم بود.

به این ترتیب می توانید قالب سایت خود را به شکل حرفه ای ویرایش نمایید. این بخش به شما امکان می دهد رنگ های استفاده شده در قالب، نحوه چینش منوها و در کل همه بخش های قالب خود را تغییر دهید. البته پیشنهاد می کنیم که پیش از ویرایش کد قالب سایت خود با کارشناسان ما مشورت نمایید.

جمع بندی

خب، همانطور که در این مقاله مشاهده کردید، با سامانه سایت ساز ایران می توانید در 5 دقیقه وب سایت خود را راه اندازی کنید. سایت ساز ایران با قرار دادن ویرایشگر متعدد در پنل کاربری خود به شما امکان می دهد که بدون داشتن دانش برنامه نویسی وب سایت خود را تنها با چند کلیک بسازید.

با راه اندازی سایت خود در سایت ساز پرتال، این امکان به شما داده می شود که 14 روز از سایت ساز ایران به رایگان استفاده کنید. شما می توانید طی این 2 هفته، از تمام امکانات سامانه استفاده نمایید و در صورتی که از امکانات سایت ساز راضی بودید، هزینه پنل را واریز نمایید.

همچنین، کارشناسان ما از ساعت 9 صبح الی 10 شب پاسخگوی سوالات شما هستند و می توانند شما را در طراحی سایت تان راهنمایی کنند.

اگر فکر می کنید تعداد قالب های سایت ساز ایران محدود است، باید بدانید در هر ماه چند قالب جدید به سامانه  اضافه می شوند. بنابراین نگران قالب سایت خود نباشید.

***

برای دریافت اطلاعات بیشتر دربارۀ نحوۀ کار با  سایت ساز پرتال می توانید با شمارۀ 36643356-031 تماس بگیرید.